Page tree
Skip to end of metadata
Go to start of metadata

Aby skorzystać z możliwości wysyłania smsów do najemców, trzeba

  1. założyć konto na portalu https://serwersms.pl/ (link afiliacyjny) - można wybrać opcję przedpłaty - prepaid, aby przetestować funkcjonalność lub abonament. My korzystamy z abonamentu 40 zł / mc - cała kwota jest przeznaczona do wykorzystania na smsy. Decydując się zamiast abonamentu na wersję Prepaid, pamiętaj aby wykupić SMS FULL, nie Eco.
  2. Po aktywowaniu konta, ustawiamy nazwę nadawcy pod linkiem: https://panel.serwersms.pl/index.php?page=numerynadawcy, aby zamiast numeru telefonu pojawiała się nasza nazwa. Najlepiej od razu napisać do opiekuna konta aby usunął wszelkie inne zbędne nazwy.
  3.  Po zatwierdzeniu nazwy dodajemy dane którymi logujemy się do panelu serwersms.pl do SON - Ustawienia globalne → Inne usługi
  4. Jeśli dane są poprawne, w menu wiadomości będziemy mogli wybrać opcję sms i swoją nazwę nadawcy:Zalecamy korzystanie tylko z smsów o typie full (z nazwą nadawcy). W innym przypadku najemcy dostaną smsa z przypadkowego numeru, na który nie da się nawet zadzwonić.

SMSy wysyłane za naszym pośrednictwem

Jeśli nie masz możliwości podpisać umowy z serwersms.pl (np osoby prywatne nie mogą), lub chcesz cały proces przeprowadzić szybciej to możesz odezwać się do nas przez przycisk kontakt w SON (Lewy dolny róg).

Cennik jest prosty i wynosi 10 gr netto za sms FULL czyli taki z Twoją nazwą nadawcy. Pamiętaj, aby od razu ją podać przy pisaniu do nas. Nie może ona przekroczyć 11 znaków alfanumerycznych.

Pytania i odpowiedzi


  • Otrzymuję komunikat "Wiadomość przekroczyła dozwoloną ilość znaków", co zrobić?

To oznacza, że wiadomość, która miała być wysłana jest dłuższa niż jeden sms. Aby zwiększyć wielkość wysyłanej wiadomości wejdź tutaj: https://panel.serwersms.pl/index.php?page=preferencje.