Page tree
Skip to end of metadata
Go to start of metadataAby skorzystać z możliwości wysyłania smsów do najemców, trzeba

 1. założyć konto na portalu https://serwersms.pl/ (link afiliacyjny) - można wybrać opcję przedpłaty - prepaid, aby przetestować funkcjonalność lub abonament. My korzystamy z abonamentu 40 zł / mc - cała kwota jest przeznaczona do wykorzystania na smsy. Decydując się zamiast abonamentu na wersję Prepaid, pamiętaj aby wykupić SMS FULL, nie Eco.
 2. Po aktywowaniu konta, ustawiamy nazwę nadawcy pod linkiem: https://panel.serwersms.pl/index.php?page=numerynadawcy, aby zamiast numeru telefonu pojawiała się nasza nazwa. Najlepiej od razu napisać do opiekuna konta aby usunął wszelkie inne zbędne nazwy.
 3.  Po zatwierdzeniu nazwy dodajemy dane którymi logujemy się do panelu serwersms.pl do SON - Ustawienia globalne → Inne usługi
 4. Jeśli dane są poprawne, w menu wiadomości będziemy mogli wybrać opcję sms i swoją nazwę nadawcy:Zalecamy korzystanie tylko z smsów o typie full (z nazwą nadawcy). W innym przypadku najemcy dostaną smsa z przypadkowego numeru, na który nie da się nawet zadzwonić.

SMSy wysyłane za naszym pośrednictwem

Jeśli nie masz możliwości podpisać umowy z serwersms.pl (np osoby prywatne nie mogą), lub chcesz cały proces przeprowadzić szybciej to możesz odezwać się do nas przez przycisk kontakt w SON (Lewy dolny róg).

Cennik jest prosty i wynosi 15 gr netto za sms FULL czyli taki z Twoją nazwą nadawcy.

Aby aktywować usługę kliknij na przycisk kontakt w SON i podaj:

 • Nazwę nadawcy - pamiętaj, aby od razu ją podać przy pisaniu do nas.

  Zasady, możliwości i ograniczenia:

  - Nazwa nie może być numerem 9-cio cyfrowym (np. 500600700)
  - Nazwa nie może być numerem skróconym (np. 71200)
  - Nazwa może zawierać maksymalnie 11 znaków z zakresu a-z, A-Z, 0-9 oraz dodatkowo znaki specjalne jak: spacja, kropka, myślnik
  - Nazwa nie może zawierać 4 lub więcej cyfr w ciągu (np. Test2011)

 • Adres mailowy na jaki mamy założyć konto na serwersms.pl
 • Nr telefonu, który może być potrzebny do odzyskania hasła

Następnie my tworzymy konto i ustawiamy wszystko, aby od razu działało. Po zakończeniu konfiguracji przez nas w menu wiadomości oraz w ustawieniach notyfikacji będzie można wybrać wysyłkę SMS.

Pytania i odpowiedzi


 • Otrzymuję komunikat "Wiadomość przekroczyła dozwoloną ilość znaków", co zrobić?

To oznacza, że wiadomość, która miała być wysłana jest dłuższa niż jeden sms. Aby zwiększyć wielkość wysyłanej wiadomości wejdź tutaj: https://panel.serwersms.pl/index.php?page=preferencje.