Page tree
Skip to end of metadata
Go to start of metadata

Automatyczna identyfikacja płatności masowych przydaje się zarządcom z  większą ilością najemców.

SON PRO automatycznie tworzy dla każdego z najemców nr konta do wpłat, widoczny na fakturach i w systemie.

Więcej informacji na ten temat można znaleźć przykładowo na stronie ING Banku, choć tego banku (mimo, że go obsługujemy) - nie polecamy do płatności masowych, ze względu na brak automatycznej wysyłki raportów.

Aktualnie obsługiwane są płatności masowe z banków:

 • Santander - struktura pliku ID75
 • Alior Bank - format pliku: zal_1c_do_Regulaminu_Format_pliku_xml.pdf
 • Bank Pocztowy
 • BGŻ BNP Paribas poprzez webservices - struktura pliku UZ_0256_2016_zal 1.2_struktura_raportu_do klienta_1727_f9997

Koszt każdej zidentyfikowanej płatności waha się pomiędzy 0,20 do 0,40 groszy w zależności od wybranego banku.


Wg informacji od naszych użytkowników publikujemy również listę banków, które nie są w stanie dostarczyć zautomatyzowanej usługi, lub cena za usługę odbiega znacznie od konkurencji:

 • Mbank
 • PKO

Krok po kroku


Aby wdrożyć u siebie płatności masowe - należy:

 1. Wybrać bank, który oferuje usługę masowych płatności, upewniając się, że wysyła codzienne raporty ze zidentyfikowanymi płatnościami na zdefiniowanego przez nas maila.
 2. Przy umowie z bankiem najlepiej wybrać przesyłanie raportów trzy razy dziennie oraz zdefiniować całkowicie odrębny adres mailowy dla przesyłanych raportów.
 3. Po podpisaniu umowy, przesłać do nas na adres system@dobrynajem.pl :
  a) Załącznik do umowy, w którym mowa o strukturze załącznika jaki bank wysyła mailem (Chyba, że jest to Santander i raport o ID 75 to wystarczy nam taka informacja)
  b) Dane do logowania się do maila (dedykowanego, tylko do celów raportów!), na którego będą przychodzić raporty bankowe - login, hasło, adres e-mail, adres serwera imap/pop3.
  UWAGA! Jeśli użyjesz do tego celu konta Gmail - musisz wygenerować dedykowane hasło do aplikacji. Jak to zrobić opisaliśmy tutaj(chodzi tylko o punkt 2): Konfiguracja własnego konta pocztowego. Wtedy nie będziemy potrzebować głównego hasła do maila, wystarczy podanie tylko hasła do aplikacji.
  UWAGA2! Bank najprawdopodobniej udostępni Ci jakieś oprogramowanie do generowania numerów kont. Ponieważ korzystasz z SON - to oprogramowanie nie będzie Ci w ogóle potrzebne.
 4. W międzyczasie możesz już wpisać do systemu numer konta masowego. W przypadku Santander jest to zazwyczaj 12 cyfr: 


  Numer konta masowego wpisujemy w ustawieniach oddziału: 5. Jeśli został wybrany bank z listy banków już obsługiwanych - wdrożenie powinno zająć nie więcej jak 2-3 dni robocze. W przypadku innego banku - zazwyczaj do 14 dni roboczych, ponieważ będziemy musieli stworzyć możliwość obsługi nowego banku, a niestety każdy bank ma swój własny sposób przesyłania raportów.


Przykładowa oferta Santander z kontaktem do kompetentnej osoby

My korzystamy z takiej oferty na płatności masowe, można się nią podeprzeć w negocjacjach z innymi bankami. Jeśli chcesz z niej skorzystać, skontaktuj się z  p. Ewą Hołda nr tel.: 512 730 890. Ona przygotuje wszystkie dokumenty i umowę podpiszesz w oddziale w Twoim mieście.

Ważne! Oferta tylko dla nowych klientów lub  klientów 9 oddziału Santandera w Krakowie. Jeśli już masz konto w tym banku, musisz negocjować warunki w swoim oddziale.. Polityka banku..

Szczegóły oferty:

 • aktywacja usługi 75 pln
 • identyfikacji przelewu przychodzącego 0,20 pln/szt
 • prowadzenie rachunku pomocniczego - bez opłat (rachunek pomocniczy to ten na którym gromadzą się pieniądze z kont masowych)
 • generowanie Raportów - bez opłat
 • ponowne generowanie i przekazywanie raportów (archiwalnych) - 5zł
 • przekazywanie środków z Rachunków pomocniczych - bez opłat
 • wpłaty na rachunek pomocniczy(Każda zidentyfikowana wpłata) - 0,20 zł
 • opłata za sporządzenie aneksu - 25zł


Trzeba otworzyć też rachunek bieżący i w tym miejscu są 3 opcje:

(1) Rachunek firmowy Godny Polecenia

- 25 zł/miesiąc lub 0 zł jeśli zleci się przelewy ZUS/US
- 0 zł pierwsze 25 przelewów wychodzących, a potem po 1 zł
- dodatkowo 25 zł/miesiąc za każdy otwarty rachunek pomocniczy (subkonto), jeśli jest takie otwierane

(2) Rachunek firmowy Godny Polecenia Premium

- 50 zł/miesiąc (bez opcji zniesienia)
- 0 zł przelewy wychodzące (wszystkie bez limitu)
- dowolna liczba rachunków pomocniczych (subkont) za 0 zł

(3) Taryfa negocjowana

- z opłatą za rachunek może być różnie (aż do zera, pewnie zależnie od planowanej liczby przelewów)
- 0,50 zł za przelewy wychodzące
- płatne rachunki pomocnicze (cena do negocjacji, choć wyjściowej nie znam)

Uzgodniona taryfa w trzeciej opcji jest taryfą ważną przez rok, a później ustalane są nowe warunki.


Do każdego konta można wziąć kartę płatniczą za 7 zł/miesiąc lub 0 zł przy 400 zł/mies. obrotu kartą.Płatności masowe eliminują potrzebę rozliczania najemców - wystarczy tylko zalogować się do systemu i od razu widać kto wpłacił czynsz, a kto jeszcze zalega z zapłatą.

Płatności jako usługa SON


Można też skorzystać z naszej usługi płatności masowych realizowanej za pośrednictwem banku Santander. Całkowite koszty to 30 zł netto miesięcznie + 0,40 gr brutto za każdą zidentyfikowaną płatność. Czas wdrożenia to 4 dni robocze.

Szczegóły opis usługi:
Udostępniamy jedno z naszych subkont z płatnościami masowymi, fragment konta płatności masowych użytkownik wpisuje w ustawieniach oddziału. Dzięki temu wszyscy najemcy przy kolejnej wystawionej fakturze/naliczeniu otrzymają numer konta z płatności masowych. 

Pieniądze otrzymane od najemców trafiają na dedykowane subkonto dla danego użytkownika, skąd codziennie wysyłane są na ustalony numer konta, jednym zbiorczym przelewem.

W przypadku zainteresowania takim rozwiązaniem zapraszamy do kontaktu na system@dobrynajem.pl

Pytania i odpowiedzi:


Czy jeżeli zarządzam nieruchomościami właściciela i ma on 3 najemców,  to każdy najemca dostanie na swojej fakturze dedykowany numer konta, na który gdy dokona wpłaty, a ja w systemie na karcie najemcy zobaczę, że wpłata wpłynęła danego dnia i zmieni się jego saldo?

Tak, na karcie danego najemcy zostanie odnotowana operacja przychodowa, w jej tytule będzie znajdował się tytuł przelewu oraz numer konta z którego wpłynęła płatność.

Następnie pieniądze te zostaną przesłane wskazane konto? Skąd będę wiedział od którego z najemców wpłynęły pieniądze ? Czy dane najemcy będą w tytule przelewu czy może tytuł przelewu na wskazane przeze mnie konto będzie taki sam, jak tytuł, który nadał najemca wpłacając pieniądze na subkonto? 

Jeżeli danego dnia wpłynęły pieniądze od najemców, my wykonamy zbiorczy przelew na konto wskazane przez użytkownika (musi to być konto użytkownika, a nie osoby postronnej). W tytule płatności będzie opis: "Przekazanie środków zgodnie z umową o korzystanie z System Obsługi Najmu i płatnościach masowych." Informacje szczegółowe o przelewach są dostępne w SON na karcie najemcy oraz poprzez menu raporty / raport płatności masowych.

Jeżeli więc mamy 3 najemców to koszt za płatności masowe wynosi: 30zł (z VAT: 37,20) + 3*0,40 z VAT = 31,20 (z VAT: 38,69zł) ?

Dokładnie tak.

Czy w przypadku korzystania z wersji PRO oraz z płatności masowych - wszystkie opłaty przychodzą co miesiąc na jednej fakturze ? 

Tak, opłaty będą naliczane jako osobna pozycja do faktury, tak jak w przypadku skorzystania z usługi SMS za naszym pośrednictwem.Artykuły powiązane