Page tree
Skip to end of metadata
Go to start of metadata

Aby skonfigurować prawidłowo serwer musisz zdecydować o kilku rzeczach:


1. Ponieważ system jest personalizowany, każde konto pro jest na osobnej subdomenie. Tak więc pierwsze pytanie - pod jaką subdomeną ma być widziany panel adminstratora? Będzie tam logował się administrator konta i pracownicy. Zazwyczaj jest to son.nazwadomeny.pl 
2. Pod jaką subdomeną ma być widziany panel najemcy i właściciela? Zazwyczaj wybierany jest panel.nazwadomeny.pl

Jeśli masz domenę do wykorzystania - poniżej tłumaczę co trzeba zrobić.

Jeśli nie masz, nie chcesz mieć swojej domeny - nie ma problemu - możemy bezpłatnie użyczyć swoje - Twojanazwa.paneladmina.pl dla panelu administratora oraz Twojanazwa.panelnajemcy.pl dla panelu najemcy i właściciela. Przy formularzu przechodzenia na PRO odznacz opcję: "Chcę użyć swoich domen". 


3. (opcjonalnie) Dane do ustawienia e-maila - najemcy będą otrzymywać wiadomości/faktury z adresu zdefiniowanego przez Ciebie.Może to być np kontakt@nazwadomeny.pl. Jeśli nie chcesz podawać tych danych - nie ma problemu - system będzie wysyłał wiadomości ze standardowego maila no-reply@systemobsluginajmu.pl do czasu aż nie zostanie to zmienione przez nas lub przez Ciebie w ustawieniach globalnych/ustawienia e-mail. Dane potrzebne do ustawienia maila to adres mailowy, nazwa użytkownika/login, hasło, adres serwera smtp.
4. Jeśli wprowadziłeś/aś dane do systemu w wersji podstawowej - przeniesiemy je automatycznie na PRO.


PAMIĘTAJ! Aby móc korzystać z domeny należy ją najpierw wykupić (subdomeny nie są dodatkowo płatne).


Aby uruchomić wersję PRO na swojej domenie, musisz dla obu adresów subdomen (z pkt 1. i 2.) dodać rekord A w konfiguracji DNS . Aby to zrobić, zaloguj się do panelu konfiguracji Twojej domeny i tam, zazwyczaj w zaawansowanej konfiguracji domeny, dodaj dwa rekordy Typ A kierujące oba adresy na IP 54.38.56.104. Po dodaniu każdej z subdomen efekt końcowy powinien wyglądać mniej więcej tak:

UWAGA - u niektórych dostawców wymagana jest dodatkowa kropka na końcu domeny czyli zamiast np "son.dobrynajem.pl" → "son.dobrynajem.pl.".

Poniżej linki do popularnych serwisów na których użytkownicy trzymają domeny i instrukcji jak zrobić przekierowanie:

https://pomoc.home.pl/baza-wiedzy/nowy-rekord-edycja-rekordu-domeny/

http://pomoc.nazwa.pl/baza-wiedzy/produkty-i-uslugi/domeny/o-domenach-bardziej-technicznie/co-to-jest-zaawansowana-konfiguracja-dns/

https://www.ovh.pl/g1604.hosting_www_jak_edytowac_strefe_dns#zmiana_w_strefie_dns_dodaj_wpis

https://pomoc.zenbox.pl/pl/kb/articles/jak-skonfigurowa-ustawienia-dns-aby-przekierowa-domen-w-zenbox-na-zewn-trzny-adres-ip


W razie czego służymy pomocą, wystarczy przesłać do nas dane do logowania się do konfiguracji domeny (najlepiej z tymczasowym hasłem), a my zrobimy resztę (smile).


Po przekierowaniu domeny dodamy do niej certyfikaty SSL (dodanie zajmuje maksymalnie 1 dzień) i będzie można się zalogować pod wybranymi adresami.

System standardowo uruchamiany jest z funkcjonalnościami wersji PRO, w przypadku zainteresowania wersją PRO+ poinformuj nas (wink)

Film instruktażowy

 

  • No labels