Wersja wideo:


Jeśli wprowadziłeś/aś dane do systemu w wersji podstawowej - przeniesiemy je automatycznie na PRO. Przed przeniesieniem musisz zdecydować o kilku rzeczach:

Ponieważ system jest personalizowany, każde konto PRO jest na osobnej subdomenie (jest to adres typu son.superfirma.pl czy panel.superfirma.pl).

  1. W pierwszej kolejności należy wybrać, pod jaką subdomeną ma być widziany panel administratora. Będzie się tam logował administrator konta i pracownicy. Zazwyczaj jest to son.nazwadomeny.pl

       2. Następnie należy wybrać pod jaką subdomeną ma być widziany panel najemcy i właściciela. Zazwyczaj wybierany jest panel.nazwadomeny.pl


Jeśli nie masz, nie chcesz mieć swojej domeny - nie ma problemu - możemy bezpłatnie użyczyć naszej → Twojanazwa.paneladmina.pl dla panelu administratora oraz Twojanazwa.panelnajemcy.pl dla panelu najemcy i właściciela. Przy formularzu przechodzenia na PRO odznacz opcję: "Chcę użyć swoich domen". 

Jeśli masz domenę do wykorzystania - zerknij na punkt 4.


3. (Opcjonalnie) Dane do ustawienia e-maila - najemcy będą otrzymywać wiadomości/faktury z adresu zdefiniowanego przez Ciebie. Może to być np. kontakt@nazwadomeny.pl. Jeśli nie chcesz podawać tych danych - nie ma problemu - system będzie wysyłał wiadomości ze standardowego maila w domenie @systemobsluginajmu.pl, do czasu aż nie zostanie to zmienione przez Ciebie w ustawieniach globalnych/ustawienia e-mail. Dane potrzebne do ustawienia maila to: adres mailowy, nazwa użytkownika/login, hasło, adres serwera SMTP oraz IMAP.


4 (opcjonalnie) - skorzystanie z własnych domen:


PAMIĘTAJ! Aby móc korzystać z domeny należy ją najpierw wykupić u dowolnego sprzedawcy typu OVH, Cloudflare itd. (subdomeny nie są dodatkowo płatne).


Aby uruchomić wersję PRO na swojej domenie, dla obu adresów subdomen (z pkt 1. i 2.) nalezy dodać rekordy CNAME w konfiguracji DNS. Aby to zrobić, zaloguj się do panelu konfiguracji Twojej domeny i dodaj dwa rekordy CNAME  kierujące oba adresy na hosting.systemobsluginajmu.pl. Po dodaniu każdej z subdomen efekt końcowy powinien wyglądać mniej więcej tak:


UWAGA!

U niektórych dostawców wymagana jest dodatkowa kropka na końcu domeny, czyli zamiast np. "son.twojadomena.pl" → "son.twojadomena.pl."

Poniżej linki do popularnych serwisów, na których użytkownicy trzymają domeny i instrukcji jak zrobić przekierowanie:

https://pomoc.home.pl/baza-wiedzy/konfiguracja-wartosci-pierwszego-domyslnego-rekordu-a-cname-mx-ns

https://www.nazwa.pl/pomoc/baza-wiedzy/jak-wlaczyc-reczna-konfiguracje-strefy-dns-domeny-zarejestrowanej-w-nazwa-pl/

https://docs.ovh.com/pl/domains/hosting_www_jak_edytowac_strefe_dns/

https://pomoc.zenbox.pl/pl/kb/articles/jak-dodac-rekord-cname-dla-domeny


W razie problemów z konfiguracją służymy pomocą. Wystarczy przesłać do nas dane do logowania się do konfiguracji domeny (najlepiej z tymczasowym hasłem), oraz subdomenami, jakie mamy ustawić, a my zrobimy resztę (smile).


Po przekierowaniu domeny dodamy do niej certyfikaty SSL (dodanie zajmuje maksymalnie 1 dzień) i będzie można się zalogować pod wybranymi adresami.

System standardowo uruchamiany jest z funkcjonalnościami wersji PRO.

Jeśli jesteś zainteresowana/y wersją PRO+ skontaktuj się najlepiej poprzez przycisk po zalogowaniu się do SON.

  • No labels