Page tree
Skip to end of metadata
Go to start of metadata

Czasem otrzymujemy informację od użytkowników, że wiadomości wysyłane do najemców docierają bez załącznika, nie docierają w ogóle lub lądują w spamie.

Możesz temu w wielu przypadkach zapobiec. Zazwyczaj dzieje się tak, gdy serwer pocztowy jest Twój albo wysyłasz maile z Twojej własnej domeny.

Po pierwsze, jeśli SON nie sygnalizuje błędu, oznacza to że przekazał wiadomość do Twojego serwera pocztowego bez kłopotów. Od tego momentu "władza" nad tym co się dzieje spoczywa na Twoim hostingodawcy. Jeśli wysłany mail nie dotarł do najemcy i ten twierdzi, że nie ma go nawet w spamie:

  1. Wejdź na stronę: https://www.mail-tester.com
  2. Wyślij maila z systemu na adres mailowy, który poda strona.
  3. Poczekaj chwilę i sprawdź wyniki - będzie tam opisane dokładnie co możesz poprawić aby Twoje maile dochodziły do odbiorców.


Jeśli zastosowanie powyższych rad nie pomogło, skontaktuj się z firmą u której masz wykupioną usługę hostingu maili, podając dokładną datę wysłania maila (łacznie z godzinami i sekundami) oraz temat maila i adres na który był wysłany (oraz adres z którego mail został wysłany). Hostingodawca powinien udzielić Ci informacji co się stało oraz pomóc.

Najczęstsze błędy przy konfiguracji serwerów pocztowych to:

Jeśli nie wiesz jak dodać te rekordy - skontaktuj się ze swoim administratorem. W razie czego możemy zaoferować usługę poprawnej konfiguracji poczty w miarę dostępności czasowej naszych administratorów.  • No labels