Page tree
Skip to end of metadata
Go to start of metadata

You are viewing an old version of this page. View the current version.

Compare with Current View Page History

« Previous Version 25 Next »

Dziękuję za zaufanie! Jeszcze kilka małych kroków i będziemy mogli uruchomić system dla Ciebie.

Jeśli posiadasz kod rabatowy - podaj go w mailu (smile)


Aby skonfigurować prawidłowo serwer musisz zdecydować o kilku rzeczach:

1. Ponieważ system jest personalizowany, każde konto pro jest na osobnym adresie www. Tak więc pierwsze pytanie - pod jaka domeną ma być widziany panel adminstratora? Będzie tam logował się administrator konta i pracownicy. Zazwyczaj jest to son.nazwadomeny.pl 
2. Pod jaką domeną ma być widziany panel najemcy i właściciela? My mamy panel.nazwadomeny.pl

Jeśli nie masz, nie chcesz mieć swojej domeny - nie ma problemu - możemy bezpłatnie użyczyć swoje - Twojanazwa.paneladmina.pl dla panelu administratora oraz Twojanazwa.panelnajemcy.pl dla panelu najemcy i właściciela. Przy formularzu przechodzenia na PRO odznacz opcję: "Chcę użyć swoich domen". Jeśli masz domenę do wykorzystania - poniżej tłumaczę co trzeba zrobić.


3. (opcjonalnie) Dane do ustawienia e-maila - najemcy będą otrzymywać wiadomości/faktury z adresu zdefiniowanego przez Ciebie.Może to być np kontakt@nazwadomeny.pl. Jeśli nie chcesz podawać tych danych - nie ma problemu - system będzie wysyłał wiadomości ze standardowego maila no-reply@systemobsluginajmu.pl do czasu aż nie zostanie to zmienione przez nas lub przez Ciebie w ustawieniach globalnych/ustawienia e-mail. Dane potrzebne do ustawienia maila to adres mailowy, nazwa użytkownika/login, hasło, adres serwera smtp.
4. Jeśli wprowadziłeś/aś dane do systemu w wersji podstawowej - przeniesiemy je automatycznie na PRO.


PAMIĘTAJ! Aby móc korzystać z domeny należy ją najpierw wykupić (subdomeny nie są dodatkowo płatne).


Aby uruchomić wersję PRO na swojej domenie, musisz dla obu adresów adresów subdomen (z pkt 1. i 2.) dodać rekord A w konfiguracji DNS . Aby to zrobić, zaloguj się do panelu konfiguracji Twojej domeny i tam, zazwyczaj w zaawansowanej konfiguracji domeny dodać dwa rekordy Typ A kierujące oba adresy na IP 54.38.56.104. Po dodaniu każdej z subdomen efekt końcowy powinien wyglądać mniej więcej tak:

UWAGA - u niektórych dostawców wymagana jest dodatkowa kropka na końcu domeny czyli zamiast np "son.dobrynajem.pl" → "son.dobrynajem.pl.".

Poniżej linki do popularnych serwisów na których użytkownicy trzymają domeny i instrukcji jak zrobić przekierowanie:

https://pomoc.home.pl/baza-wiedzy/nowy-rekord-edycja-rekordu-domeny/

http://pomoc.nazwa.pl/baza-wiedzy/produkty-i-uslugi/domeny/o-domenach-bardziej-technicznie/co-to-jest-zaawansowana-konfiguracja-dns/

https://www.ovh.pl/g1604.hosting_www_jak_edytowac_strefe_dns#zmiana_w_strefie_dns_dodaj_wpis

https://pomoc.zenbox.pl/pl/kb/articles/jak-skonfigurowa-ustawienia-dns-aby-przekierowa-domen-w-zenbox-na-zewn-trzny-adres-ip


W razie czego służymy pomocą, wystarczy przesłać do nas dane do logowania się do konfiguracji domeny (najlepiej z tymczasowym hasłem), a my zrobimy resztę (smile).


Po przekierowaniu domeny dodamy do niej certyfikaty SSL (dodanie zajmuje maksymalnie 1 dzień) i będzie można się zalogować pod wybranymi adresami.

System standardowo uruchamiany jest z funkcjonalnościami wersji PRO, w przypadku zainteresowania wersją PRO+ poinformuj nas (wink)

Film instruktarzowy

  • No labels