Page tree
Skip to end of metadata
Go to start of metadata

SON domyślnie pozwala korzystać z naszych serwerów pocztowych. Jeśli chcesz skorzystać z własnego konta pocztowego, oczywiście jest to możliwe. Poniżej przedstawiamy przykładową konfigurację wraz z wytłumaczeniem w jaki sposób najlepiej skonfigurować skrzynki mailowe.

Pamiętaj, że system obsługuje jeden adres mail do wysyłania wiadomości. Będzie to szczególnie pomocne, kiedy wprowadzimy możliwość odbierania maili za pośrednictwem systemu. W przypadku, gdy z systemu będzie korzystać więcej użytkowników najlepiej zastosować jeden główny adres e-mail, np kontakt@nazwadomeny.pl i dodać do niego aliasy pocztowe dla każdego z użytkowników. Alias pocztowy to alternatywna nazwa maila kierująca na ten sam mail. Dzięki temu każdy mail ostatecznie trafia na główną skrzynkę. Następnie wystarczy dodać do skrzynki mailowej katalogi z nazwami użytkowników i utworzyć automatyczne filtry, tak, aby mail zaadresowany do użytkownika X trafiał do katalogu X. Pozwoli to uporządkować przychodzące wiadomości.

Dzięki temu w jednym miejscu (skrzynce odbiorczej głównego maila) widać, jakie wiadomości zostały wysłane do najemców, jakie czekają na odpowiedź i kto jest odpowiedzialny za dane maile. Jeśli któryś mail nie trafi z automatu do określonego katalogu, można go łatwo przenieść ręcznie. Nie trzeba też tworzyć dostępu do wielu skrzynek, aby w razie urlopu monitorować wszystkie.

Konfiguracji samych aliasów nie opiszę, dokładnie, ponieważ każda skrzynka ma to rozwiązane na własny sposób, ale wyszukiwarka Google na pewno pomoże znaleźć instrukcję dla swojego hostingu. W razie pytań i pomocy w sprawie konkretnej poczty oczywiście służymy pomocą.GMAIL

  1. W przypadku skrzynki Gmail upewnij się, że masz włączoną weryfikację dwuetapową: https://support.google.com/accounts/answer/185839?hl=pl
  2. Następnie utwórz hasło dla aplikacji SON korzystając z instrukcji od Google: https://support.google.com/accounts/answer/185833?hl=pl W skrócie, mając włączoną weryfikację dwuetapową, klikamy na Bezpieczeństwo, hasło do aplikacji: https://i.imgur.com/kd2UE5L.png , wybieramy inna aplikacja i nazwę SON: https://i.imgur.com/DSfc4YA.png .


3. Następnie uzupełnij ustawienia analogicznie jak poniżej:

 
  • No labels